Dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 dla Królestwa Maciusia!

Opublikowano: 2021-10-18 13:48, Numer artykułu: 44793 , Autor: Rafał Sowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

 

W ramach programu nasze przedszkole złożyło wniosek dotyczący priortetu nr 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych

Priorytet ten skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki, finansowe w ramach Priorytetu 3, będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).

 

Nasza placówka otrzymała dofinansowanie w kwocie 3.000 zł. Autorami wniosku byli: Dyrektor Przedszkola nr 80 "Królestwo Maciusia" Pani Katarzyna Janicka oraz nauczyciela, Pani Katarzyna Lorkowska, Pan Rafał Sowa.

 

żródło: https://www.gov.pl/web/kulturaisport/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa