Żabki w Filharmonii Pomorskiej

Kwartet to czworo. Poznamy kwartet chordofonów – instrumentów strunowych. Och! Instrumentów posiadających struny jest wiele. Znamy takie, które szarpać należy, by powstał dźwięk, takie po których smyczkiem przeciągnąć trzeba, by się odezwały, a nawet liczne instrumenty, w których struny uderzamy, by popłynęła muzyka. Mają różne brzmienia. Do wykonywania różnego charakteru muzyki są angażowane. Czarowna harfa pasuje do bajek, gitara to wierny przyjaciel podczas wędrówek i akompaniator w czasie spotkań, fortepian… niezastąpiony. Są wśród chordofonów takie, które szczególnie lubią ze sobą grać, uzupełniają się znakomicie… a artyści pokażą, że i w przypadku instrumentów sprawdza się przysłowie „Kto z kim przestaje, takim się staje”. Strunowe smyczkowe!

Czytaj więcej!

Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej w Kozielcu

20 października wybraliśmy się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Kozielcu. Emocje towarzyszyły nam już od samego rana ponieważ niektórzy z nas pierwszy raz mieli jechać autokarem.

Czytaj więcej!

Pasowanie na starszaka

Zapraszamy do pobierania filmu z uroczystości Pasowania na Starszaka.

Czytaj więcej!

Zajęcia z trenerem sportu Zawisza Bydgoszcz

W minionym tygodniu w grupie Żabek odbyły się zajęcia sportowe, które przeprowadzone zostały przez profesjonalnego trenera klubu Zawisza Bydgoszcz.

Czytaj więcej!

Żabki i jesienne porządki

Jesień to czas kiedy w naszym ogrodzie przedszkolnym można zaobserwować wiele zmian. Spadające z drzewa liście tworzą kolorowy dywan, który podziwialiśmy podczas zajęć. Jednak doslzismy do wniosku, że część z tych liście należałoby juz posprzątać dlatego długo nie myśląc zabraliśmy się do pracy. Jesienne porządki spodobały się nam tak bardzo, że zamierzamy jeszcze do nich wrócić.

Czytaj więcej!

Zajęcia w Bibliotece z okazji Dnia Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej!

Dzień spadającego liścia w Żabkach

Pierwszy Dzień Jesieni to wyjątkowy dzień w którym to tradycyjnie obchodzimy "Dzień spadającego liścia". Tego dnia dzieci szukały Jesieni na przedszkolnym placu zabaw. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie oraz zbierały liście z których następnie wykonały pracę plastyczną. Ciekawym elementem tego dnia były również warsztaty literackie on-line, które zainspirowały nas do zdobywania dalszych informacji na temat tej wspaniałej pory roku.

Czytaj więcej!

Żabki realizują projekt "BohaterON"

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Czytaj więcej!

Żabki biorą udział w akcji "Sprzątanie Świata"

17  września Żabki wybrały się na na Skwer Kościuszki aby wziąć udział w akcji "Sprzątanie Świata". Z uwagi na to, że jesteśmy najstarsza grupa w przedszkolu akcje połączyliśmy razem z wycieczką pieszą co sprawiło nam wielką frajdę!

Czytaj więcej!

Dzień Kropki w Żabkach

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki. W ramach tego dnia obejrzeliśmy film "Thr Dot Kropka", w którym to poznaliśmy historie małej Vashti i jej kropokowej przygody. Zainspirowani filmem długo rozmawialiśmy o istocie Kropki w świecie, a później zabraliśmy się za wykonanie zadań związanych z kropkami.

Czytaj więcej!