„Moje miasto Bydgoszcz”. #zostańwdomu

Korzystając z dostępnych materiałów i książeczki „Strzała Łuczniczki” Ela wraz z rodzicami odkrywała tajemnice Bydgoszczy oraz poznawała nowe, ciekawe miejsca.

Czytaj więcej!

Kolaż „Moje miasto Bydgoszcz” #zostanwdomu

Po atrakcjach turystycznych przyszedł czas na stworzenie pracy plastycznej. Dziewczynka z dostępnych materiałów wykonała plakat „I love Bydgoszcz”. Umieściła na nim zdjęcia, ilustracje przedstawiające ciekawe miejsca i zabytki związane z Bydgoszczą. Ślicznie dziękuję rodzicom za zainteresowanie, zaangażowanie i udział w kształceniu na odległość.

Czytaj więcej!

Flaga Polski #zostańwdomu

W tym tygodniu dzieci poznawały własny kraj, utrwalały wiadomości związane z symbolami Polski. Jedną z propozycji było wykonanie pracy plastycznej „Flaga Polski”. „Biedronki” za pomocą dostępnych materiałów miały wykonać swoją flagę: malując, kolorując, wyklejając bibułą lub skrawkami papieru. Dodatkowo dzieci otrzymały karty pracy w postaci puzzli, z których można było ułożyć obrazek dziecka trzymającego flagę Polski.

Czytaj więcej!

Praca plastyczna „Świat w naszych rękach” i nie tylko… #zostańwdomu

Na podsumowanie tematyki „Dzień Ziemi” dzieci wykonały pracę plastyczną „Świat w naszych rękach”, a także podziwiały piękno przyrody.

Czytaj więcej!

Dzień Strażaka Materiały dodatkowe #zostańwdomu

Czwarty dzień maja to w kalendarzu „Dzień Strażaka”. Z tej okazji dzieci z grupy „Biedronek” miały okazję wykonać kilka dodatkowych działań i zadań z wykorzystaniem kart pracy.

Czytaj więcej!

Gra do utworu „Pizzicato” #zostańwdomu

Omawiając tematykę ochrony środowiska oraz recyklingu dzieci z pomocą osoby dorosłej miały za zadanie wykonać dowolny instrument muzyczny z odpadów. Jedną z propozycji było wykonanie „grającego kubeczka”, który można było wykorzystać podczas zabawy z utworem „Pizzicato”.

Czytaj więcej!

Dzień Ziemi #zostańwdomu

W tym tygodniu dzieci poznawały zagadnienia związane z tematem ochrony środowiska i Dniem Ziemi, który obchodzony był na całym świecie 22 kwietnia. „Biedronki” wykonały prace plastyczne i karty pracy, uczyły się segregować odpady, oglądały bajki edukacyjne.

Czytaj więcej!

Kręcioła TV- konkurs– Dzień Ziemi #zostańwdomu

W odcinku 39 Domowej Orkiestry Jurek Owsiak ogłosił konkurs dla małych i dużych – narysować Ziemię, globus. Ela z grupy „Biedronek” wysłała swoją pracę i już w kolejnym odcinku została ona zaprezentowana przez prowadzącego.

Czytaj więcej!

Uczymy się segregować odpady #zostańwdomu

W tym tygodniu Biedronki poznają jak dbać o naszą planetę Ziemię. Jednym z zadań jest nauka segregacji śmieci i wrzucania ich do odpowiednich pojemników. Dzieci bardzo dobrze sobie z tym radzą. Gratulujemy. Pomoce wykorzystane podczas tej zabawy pochodzą z portalu edukacyjnego „Bliżej Przedszkola”.

Czytaj więcej!

Zabawa w księgarnię #zostańwdomu

W minionym tygodniu (14 – 17.04.2020 r.) omawiana była tematyka związana z książkami. Dzieci z grupy „Biedronki” mogły posłuchać swoich ulubionych bajek z wykorzystaniem audiobooków, wykonać pracę plastyczną w postaci zakładki do książki, a także pobawić się w księgarnię. Ela z pomocą rodziców „zbudowała” swój własny sklepik, w którym to sprzedawała książki, wydawała pieniążki (w postaci klocków), a także miała okazję porównać ich wielkość, ciężar, wygląd. Dziękuję rodzicom za pomoc w realizacji tematyki i przesłanie zdjęć.

Czytaj więcej!