Galeria przeniesiona do aplikacji LiveKid

Szanowni Rodzice,
Informujemy, że galeria zdjęć z życia grupy znajduje się w aplikacji LiveKid. Zachęcamy do korzystania z aplikacji.

Czytaj więcej!

Dzień Św. Patryka

17 marca Wiewiórki świętowały Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji otrzymały list od Leprechauna, irlandzkiego skrzata, który według legendy, ukrywa złoto w garncu na końcu tęczy. Dzieci podążały za wskazówkami pozostawionymi w liście, rozwiązywały zadania na placu zabaw, a na końcu odnalazły tęczę i pozostawione tam dla nich przez skrzata prezenty.

Czytaj więcej!

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca dzieci z naszej grupy świętowały nadejście wiosny. Rozwiązywały zadania pozostawione dla nich na placu zabaw, a także 'utopiły' zrobioną przez siebie wcześniej Marzannę, spryskując ją wodą z plastikowych jajek na wodę. Wspaniałą atrakcją były też dla nich ogromne bańki mydlane.

Czytaj więcej!

Wiosenny kącik przyrody

Pierwszego dnia wiosny Wiewiórki pracowały nad tym, by zawitała ona również w naszym kąciku przyrody. Wspólnymi siłami zasialiśmy i posadziliśmy między innymi: słoneczniki, irysy, turki, rzodkiewki, bazylię, jarmuż, szczypior oraz kiełki słonecznika i brokuła. Już następnego dnia niektóre z naszych roślinek zaczęły kiełkować. Teraz z radością obserwujemy ich wzrost.

Czytaj więcej!

Dzień Teatru

28 marca obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Teatru. Sala grupy V zamieniła się w salę teatralną, a by do niej wejść trzeba było okazać samodzielnie wykonane bilety. W środku dzieci porozmawiały z paniami o tym jak wygląda oraz co znajduje się w teatrze, a następnie wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie teatrzyku cieni na podstawie ukraińskiej bajki "Rękawiczka."

Czytaj więcej!

Spotkanie z alpaką

1 kwietnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - alpaka o imieniu Lily. Dzieci dowiedziały się co nieco o alpakach, miały okazję nakarmić Lilkę smakołykami oraz wykonać plakat z alpaką pokryty wełna z alpaki. 

Czytaj więcej!

Bal Karnawałowy na bis

Pandemia przeszkodziła większości Wiewiórek w zabawie na przedszkolnym balu, dlatego 21 lutego nasze dzieci dostały drugą szansę by wybawić się w karnawale. Wspaniale przebrane Wiewiórki wytańczyły się i wyskakały przy dźwiękach ulubionych piosenek oraz wzięły udział w karnawałowych zabawach.

Czytaj więcej!

Bal Karnawałowy

12 stycznia dzieci z naszej grupy wzięły udział w balu karnawałowym. Wiewiórki wspaniale wyglądały w swoich karnawałowych strojach i świetnie się bawiły podczas tańców i zabaw.

Czytaj więcej!

Dzień Kota

17 lutego Wiewiórki świętowały Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane za koty, a podczas zajęć dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat tych zwierząt. Rozmawialiśmy o tym jak koty pokazują emocje, jak się z nimi bawić i jak o nie dbać, np. jak sprzątać kocią kuwetę. Czytaliśmy też książkę o kocie i bawiliśmy się w zabawy, w których motywem przewodnim były koty. Wiewiórki otrzymały również kocie medale i naklejki, a ich biblioteczka wzbogaciła się o książeczki o Kici Koci.

Czytaj więcej!

Walentynki

14 lutego zajęcia w grupie Wiewiórek odbywały się w walentynkowym klimacie. Wszystkiemu towarzyszyły serduszka, czytaliśmy książkę o poszukiwaniu miłości oraz kolorowaliśmy gigantyczne walentynkowe serce.

Czytaj więcej!