Eksperyment Co pływa, co tonie?

Przy okazji omawiania tematyki warzyw i owoców, Wiewiórki sprawdzały czy wybrane warzywa i owoce zanurzone w wodzie pływają na powierzchni czy toną. Przed rozpoczęciem eksperymentu dzieci wysnuły teorię, że większe rzeczy opadają na dno, a mniejsze unoszą się na powierzchni. Ku ich zaskoczeniu, okazało się jednak, że się pomyliły, ponieważ np. mała śliwka zatonęła, a duże jabłko pływało. Wszystko zależy bowiem od gęstości. Owoce i warzywa o gęstości mniejszej niż woda pływają, a o większej gęstości - toną.

Czytaj więcej!

Odwiedziny Pani Jesieni

22 września odwiedził Wiewiórki niezwykły gość - Pani Jesień. Dzieci z ciekawością obejrzały dary, które przyniosła i porozmawiały o zmianach w przyrodzie, które ona powoduje. Wzięły też udział w jesiennych zabawach.

Czytaj więcej!

Nadmuchujemy balony sodą i octem

Wiewiórki poznały dziś inny niż tradycyjny sposób, aby nadmuchać balon. Wystarczy do butelki nalać odrobinę octu, a do balonika wsypać sody. Następnie balonik należy nałożyć na szyjkę butelki i wsypać sodę do środka. W zachodzącej między sodą i octem reakcji powstaje gaz, który nadmuchuje balon! Jak zauważyły dzieci, reakcja powoduje też, że butelka robi się zimna.

Czytaj więcej!

Dzień Kropki w Wiewiórkach

Dzień Kropki.

Czytaj więcej!

Wiewiórki na przedszkolnym placu zabaw

Pogoda coraz bardziej jesienna, ale Wiewiórki wykorzystują chwile bez deszczu i buszują na naszym przedszkolnym placu zabaw. Nie ma to jak wyhasać się na świeżym powietrzu!

Czytaj więcej!

Sprzątanie Świata

Jak co roku we wrześniu wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata. Wiewiórkom przypadło w tym roku uprzątnięcie terenu obok przedszkola, postanowiły więc zagrabić leżące pod drzewami liście. Pracy było sporo, ale nasze dzieci przystąpiły do niej z dużym entuzjazmem, prześcigając się w zrobieniu jak największej góry liści.

Czytaj więcej!

Zajęcia z funkcjonariuszami policji

10 września zawitali do naszego przedszkola nie lada goście - pani i panowie policjanci. Przybyli by opowiedzieć naszym dzieciom o bezpieczeństwie. Najpierw pan policjant przedstawił dzieciom Czarka - psa policyjnego. Opowiedział o jego pracy oraz o tym, jak zachować się, gdy chcemy pogłaskać psa lub gdy napotkany pies może być groźny. Następnie dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych oraz czego na ulicy robić nie wolno. Na koniec wszystkie Wiewiórki zostały obdarowane odblaskowymi breloczkami i kamizelkami.

Czytaj więcej!

Eksperymenty z mieszaniem kolorów

Wiewiórki rozpoczęły rok szkolny i zajęcia z języka angielskiego od przypomnienia sobie nazw kolorów. Przy okazji bawiły się ich mieszaniem.
Przeprowadziły eksperyment o nazwie "wędrująca woda", w którym woda w dwóch rożnych kolorach 'przeszła' po papierowych chusteczkach do pustego słoiczka i zmieszała się dając nowy kolor.
Sprawdzały też jakie kolory powstają ze zmieszania wybranych przez siebie kolorów, nalewając wody do probówek za pomocą zakraplaczy lub pipet.

Czytaj więcej!