Motylki w Filharmonii

Nasze motylki już po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziły Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy. Podczas koncertu pt. „Wstydliwa gitara i zazdrosna gitara”,

dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami gitar:  gitarę akustyczną, gitara elektryczna. Gitara akustyczna zachęcała do wiosennej wędrówki, a elektryczna zapraszała  na plenerowy koncert.

Zabawa była wyśmienita. To był bardzo udany koncert.

Czytaj więcej!

Motylki w Bibliotece

Podczas wizyty w bibliotece dzieci poznały zawód: fryzjer. Pani bibliotekarka pokazała nam przedmioty, które są związane z zawodem fryzjera . Następnie dzieci rozwiązywały zagadki o różnych zawodach i rysowały fryzury, którym nadawały nowe nazwy. Dzieciom bardzo podobała się praca , w której  za pomocą plasteliny „tworzyły” nowe kolorowe fryzury 

Czytaj więcej!

Teatrzyk Vaśka

Dzisiaj nasze przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć przedstawienie teatralne pt. “Piękna i Bestia” w wykonaniu artystów teatru Vaśka. Jest to opowieść o miłości, która staje się istotą życia, o miłości, która nie zna granic i przeszkód, to także historia o dokonywaniu wyborów, o tęsknocie i poświęceniu.

Czytaj więcej!

Dzień Ziemi Motylki

Grupa Motylki z okazji Dnia Ziemi miała okazję porozmawiać o tym co sprawia, że ziemia jest zanieczyszczona oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była czysta. Motylki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci oraz samodzielnie zbierały je, aby zadbać o czystość planety. Na koniec wykonały wspólnie piękną pracę plastyczną.

Czytaj więcej!

Sadzimy kwiaty

Motylki  rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody – pomagały i same sadziły kwiaty cebulkowe oraz siały zioła. Dzieci poszerzyły  wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Teraz wspólnie pielęgnujemy rośliny i czekamy na efekty.

Czytaj więcej!

Tydzień kolorów

W ubiegłym tygodniu grupa "Motylki" obchodziła kolorowy tydzień w przedszkolu. Każdego dnia dzieci poznawały poszczególne kolory oraz symbole do nich przypisane. To był tydzień pełen barw i ciekawych zadań do wykonania.


Czytaj więcej!

Metoda Dobrego Startu w Motylkach

Motylki uczestniczyły   w zajęciach  prowadzonych Metodą Dobrego Startu,  przez p. Kasię z grupy "Żabek" Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami oraz chętnie w nich uczestniczyły.

Czytaj więcej!

Dzień Teatru 2022

W poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji nasze przedszkolaki oglądały przedstawienie-  teatrzyk cieni w oparciu o ukraińską bajkę ludowa pt.: „Rękawiczka” . Przed wejściem na spektakl, każdy musiał okazać bilet wstępu. Dzieci w skupieniu i  z wielkim zainteresowaniem  oglądali przedstawienie

Czytaj więcej!

Motylki w Filharmonii

Po raz kolejny Motylki wybrały się na koncert do Filharmonii Pomorskiej.  Podczas koncertu zawitała do nas wiosna przy dźwiękach Fagotu. Dzieci poznały budowę oraz brzmienie  instrumentu dętego drewnianego-Fagot . Cały koncert wzbudził wielkie emocje.

Czytaj więcej!

Dzień Kota

W czwartek , 17 lutego Motylki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.

Tego dnia, łączyliśmy się poprzez platformę TEAMS z innymi dziećmi z przedszkoli  i oglądaliśmy spotkanie z weterynarzem. Pan doktor opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca oraz uświadomił, że zwierzęta, podobnie jak ludzie chorują i wymagają  leczenia. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami domowymi. Jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Przypomniał również jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Pan weterynarz przyniósł ze sobą podstawowy sprzęt lekarski.

Czytaj więcej!