Wyjście do Filharminii Pomorskiej

19 października nasze przedszkolaki miały przyjemność udać się do Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy na koncert pt. Dobrze znajomy kwartet dzieci przeniosły się w magiczny świat muzyki wsłuchując się w dźwięki nowo poznanych instrumentów strunowych. Była to niezwykła podróż do zaczarowanego świata dźwięków, która dostarczyła wiele artystycznych emocji.

Czytaj więcej!

Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej w Kozielcu

20 października wybraliśmy się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Kozielcu. Już na samym początku przygody przywitała nas przepiękna pogoda, która przyczyniła się do mile spędzonego czasu w zagrodzie u pani Alicji. Dzieci zapoznały się z mieszkańcami zagrody: kozy, krowy, króliki, owce, kurki, osiołek, lama. Mogły je nakarmić pysznymi marchewkami i pogłaskać.

Czytaj więcej!

Zajęcia z trenerem sportu Zawisza Bydgoszcz

W grupie Motylków odbyły się zajęcia sportowe przeprowadzone zostały przez trenera klubu Zawisza Bydgoszcz. Motylki aktywnie brały udział w zajęciach ruchowych, z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania Zajęcia, te dały dzieciom wiele atrakcji i mnóstwo radości, mogły wykazać się zwinnością i sprytem.

Czytaj więcej!

Wycieczka do Muzeum

Grupa Motylków wybrała się do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. Była to ich pierwsza wizyta w muzeum, w trakcie której dowiedziały się, co to jest muzeum i kto w nim pracuje. Dzieci miały okazję obejrzeć książki które się tam znajdują, odwiedziły magazyn z ruchomymi regałami w którym są przechowywane książki. Miały także okazję obejrzeć wystawę prac malarskich. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych na których wykonały torby, które je ozdobiły.

Czytaj więcej!

Motylki w Bibliotece

Dnia 27.09.2021 Motylki odwiedziły Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachować. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę pt." Nie lubię książek. Koniec kropka" Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci wykonały zakładkę do książki. Każde dziecko wyszło z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.

Czytaj więcej!

Dzień Przedszkolaka w Motylkach

Nasze Motylki świętowały Dzień Przedszkolaka Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy oraz do udziału w konkursach. Przedszkolaki, uczestniczyły w inscenizacji przygotowanej przez nasze grono pedagogiczne. Radość, śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Pani dyrektor odwiedziła każdą grupę i złożyła dzieciom zyczenia oraz przekazała prezenty.

Czytaj więcej!

Motylki i akcja Sprzątanie Świata

Nasze przedszkolaki włączyły się do Akcji Sprzątania Świata na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola.

Czytaj więcej!

Dzień Kropki w Motylkach

15 września obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły.Tego dnia również dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową czy kolorową piłkę

Czytaj więcej!

Motylki oglądają Teatrzyk "Vaśka"

Dzieci w przedszkolu odwiedził Teatr "Vaśka" z Torunia. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Dbam o zdrowie i o przyrodę". Podczas przedstawienia było dużo śmiechu i zabawy.

Czytaj więcej!

Motylki na placu zabaw

Motylki wybrały się na plac zabaw. Wykorzystując wrześniowe słoneczko wspólnie bawiliśmy się i graliśmy.

Czytaj więcej!