Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

"Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego UKW - w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzieci podczas spaceru obserwowały zmieniająca się przyrodę, poznały budowę drzewa oraz innych roślin. Rozpoznawały i nazywały drzewa tj. kasztanowiec, dąb, jarzębina. W naszej wycieczce uczestniczyli również rodzice, którzy pomogli nam w opiece nad dziećmi. Bardzo dziękujemy za pomoc!

Czytaj więcej!

Dzień Chłopaka

30 września nasza grupa obchodziła "Dzień Chłopaka". W tym dniu chłopcy mieli swoje święto i towarzyszyła nam tego dnia niezła zabawa! Dziewczynki odśpiewały dla chłopców "Sto lat" i wręczyły im upominki :) Poźniej wspólnie bawiliśmy się na dywanie i braliśmy udział w zabawach tanecznych. Dużo frajdy sprawiło nam rysowanie kredą na chodniku w ogrodzie przedszkolnym!

Czytaj więcej!

Sprzątanie Świata u Pszczółek

"Myślę, więc nie śmiecę" - akcja sprzątanie świata - dzieci z grupy "Pszczółki" włączyły się aktywnie do obchodów tego święta. Były rozmowy przy planszach oraz gry dydaktyczne. Dzieci zbierały odpady na terenie przedszkola i wrzucały je do worków. Przedszkolaki, poznając pozytywne strony segregacji śmieci, obiecały, że będą pamiętać, aby dbać o nasze środowisko.

Czytaj więcej!

Zajęcia z Policjantem.

W ramach naszych tematów związanych z bezpieczeństwem na drodze Pszczółki odbyły spotkanie z Panem policjantem i Panią policjantką, na terenie ogrodu przedszkolnego. Uczyły się jak prawidłowo zachowywać się na drodze - przechodziły przez pasy, zwracając uwagę na to jakie jest światło. Część dzieci wcieliła się w rolę kierowców samochodów, co wywołało dużo radości i uśmiechu. W dalszej części spotkania na dzieci czekała niespodzianka- spotkanie z policyjnym pieskiem! Ale frajda!

Czytaj więcej!

Narodowe Czytanie u Pszczółek

Pszczółki wzięły udział w Narodowym Głośnym Czytaniu. Fragment "Moralność Pani Dulskiej" przeczytali dla nas rodzice Zosi, za co bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej!

Dzień Przedszkolaka w Pszczółkach

Grupa "Pszczółki" świętowała z okazji Dnia Przedszkolaka i tego dnia uśmiech nie schodził nam z ust:)
Odbyły się wspaniałe zabawy, tańce ale również teatrzyk przygotowany przez nauczycieli przedszkola pt. "Kopciuszek". Na terenie ogrodu przedszkolnego wszystkie przedszkolaki odśpiewały swój "Hymn Przedszkolaka", a gdy wróciliśmy do sali, czekały tam na nas niesamowite prezenty, które sprawiły nam ogromną radość!!!!

Czytaj więcej!