Dzień Kropki w Misiach

15 września Misie obchodziły dzień kropki. Wszystkie zabawy toczyły się z kropkowym motywem. Dzieci miały za zadanie przeliczać kropki, zamieniać kropki w obrazki, szukać drugiej połowy kropki, zagrać w twistera, połączyć guziki w pary, wysłuchać bajki o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Dzień był pełen zagadek, zabaw i gier, a zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów.

Czytaj więcej!

Dzień Przedszkolaka u Misiów

We wrześniu dzieci w przedszkolach obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Misie i inne grupy miały przyjemność obejrzeć teatrzyk pt. „Kopciuszek” w wykonaniu swoich nauczycieli. Tego dnia Pani Dyrektor wręczyła również nowe zabawki na grupę. Radość dzieci była ogromna gdy zobaczyły nową lalkę, wózek, resorówki, samoloty, kuchenkę z akcesoriami, klocki, puzzle Psi Patrol. Oczywiście ten dzień celebrowaliśmy poprzez to, co dzieci lubią najbardziej – zabawę.

Czytaj więcej!

Sprzątanie Świata

Myślę więc nie śmiecę! W takiej akcji Misie wzięły udział we wrześniu. Dzieci wraz z nauczycielami wybrały się na skwer Kościuszki, gdzie wysprzątały teren. Podnosiły papierki, woreczki, puszki i inne śmieci dbając o naszą planetę Ziemię.

Czytaj więcej!

Misie w Filhamonii

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od wizyty w Filharmonii Pomorskiej. Misie udały się na koncert muzyczny pt. „Filharmonia wita, czyli wielki powrót…” Zabawa była wyśmienita. Nowe instrumenty oczarowały nas dźwiękami. Pani prowadząca zachęcała do wspólnych zabaw i aktywności. To był udany koncert.

Czytaj więcej!

Realizacja programu własnego "Miś Bajkuś w krainie Bajkoterapii"

Misie bajki psychoedukacyjnej A. Molickiej o pajączku wysłuchały i chwilę o niej porozmawiały. Zachowanie kolegów pajączka omówiły i bardzo się ich zachowaniem zasmuciły. Potem wspólnie za tworzenie pajęczynowej sieci się zabrały i o tym co ich smuci się wypowiadały. Zabawę przechodzeniem przez sieć zakończyliśmy i fajnie się razem bawiliśmy.

Czytaj więcej!