Galeria przeniesiona do aplikacji LiveKid

Szanowni Rodzice,
Informujemy, że galeria zdjęć z życia grupy znajduje się w aplikacji LiveKid. Zachęcamy do korzystania z aplikacji.

Czytaj więcej!

Dzień Dziecka

Tradycyjnie, jak co roku 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Misie wzięły udział w przygotowanych zabawach i celebrowały dzień bawiąc się znakomicie. Dzieci tańczyły, jadły watę cukrową, malowały tekturowe domy, pokonały tor przeszkód, oglądały bajkę, robiły zdjęcia w fotobudce, bawiły się z chustą animacyjną. Na koniec czekała dla dzieci niespodzianka – teatrzyk w wykonaniu nauczycieli z przedszkola oraz prezent w postaci pisaku kinetycznego i baniek mydlanych.

Czytaj więcej!

Dzień Teatru

Pani Kasia i Pani Dorota zaprosiły nas na magiczny Dzień Teatru. Dzieci miały okazję poszerzyć słownictwo o zagadnienia związane z teatrem. Bawiły się rekwizytami. Ubierały kostiumy. Miały przyjemność obejrzeć teatrzyk cieni pt. „Rękawiczka”

Czytaj więcej!

Dzień Kota

W Lutym Misie miały okazję wziąć udział w kocich zawodach i zabawach. Bawiliśmy się w kultową zabawę „Uciekaj myszko do dziury”. W tym dniu dzieci rozmawiały na bardzo ważny temat – jak dbać o koty. Usłyszały różne ciekawostki. Obejrzały zdjęcia kotów różnych ras. Ten dzień przypadł dzieciom do gustu.

Czytaj więcej!

Dzień Dinozaura

W lutym Misie wcieliły się w archeologów i odkrywały szkielety dinozaurów. W naszej sali pojawiły się zabawkowe dinozaury. W albumach, książkach odszukaliśmy ciekawostek poszerzając wiedzę na ich temat. Dzieci wzięły udział w zabawie ze śpiewem oraz wykonały pracę plastyczną.

Czytaj więcej!

Nauka gry w szachy

Chętne Misie doskonalą popołudniami swoje umiejętności gry w szachy. Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka – kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjną, rozwija wyobraźnię przestrzenną, a przede wszystkim ma związek z logicznym myśleniem. W związku z tym wpływa na wzrost aktywności umysłowej. Dzieci uczą się cierpliwości oraz odporności na ponoszenie porażek.

Czytaj więcej!

Ferie u Misiów

Ferie zimowe to czas na odpoczynek i zabawę. Misie podczas ferii wesoło spędzały czas w swojej sali. Stworzyły kodeks bezpiecznych zabaw zimowych. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną, malowały, wycinały, rysowały, kleiły piękne prace plastyczno-techniczne. Poznały zwierzęta z bieguna północnego. Utrwalały zagadnienia matematyczne, w tym; dodawanie, odejmowanie, porównywanie, ważenie. Podczas ferii zimowych odwiedził nas trener z Zawiszy, który przeprowadził zajęcia z nauki gry w piłkę nożną. Nie było czasu na nudę.

Czytaj więcej!

Walentynki w Misiach

Dzień Walentynek wykorzystaliśmy jako okazja aby porozmawiać i pomyśleć, jaki powinien być prawdziwy przyjaciel. Misie zgodnie stwierdziły, że jest to osoba, która jest bardzo ważna, potrzebna, spędza z nami czas, potrafi przebaczyć i jest godna zaufania. W dalszej części dnia dzieci poskładały matematyczne serduszka wykonując obliczenia matematyczne. Wzięły udział w zabawach taneczno – rytmicznych oraz pracując zespołowo ułożyły puzzle XXL tworząc walentynkowe serce.

Czytaj więcej!

Dokarmiamy ptaki

Misie poznały nazwy ptaków, które zimują w Polsce i które odlatują do ciepłych krajów. Dzieci podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym chętnie zaglądają do karmnika i sypią ziarna dokarmiając pierzastych przyjaciół.

Czytaj więcej!

Dzień klocków lego

Pod koniec stycznia Misie brały udział w zabawach z okazji dnia klocków LEGO. Dzieci poznały krótką historię popularnych klocków, układały sekwencje z klocków, segregowały je wg. określonych kryteriów, budowały wieże zgodne ze wzorem, projektowały wymarzonego ludzika LEGO, budowały litery z klocków LEGO DUPLO.

Czytaj więcej!