Zachowaj kontrolę - jak bezpiecznie korzystać z gier!

Zachęcamy do udziału w webinarze podczas, którego dr Dominika Urbańska-Galanciak opowie o tym, gdzie i jak sprawdzić klasyfikację gier ze względu na wiek odbiorcy i treść gry. Przedstawi sposoby korzystania z ustawień rodzinnych lub kontroli rodzicielskiej oraz zasady ustawiania limitów na urządzeniach do gier. Porozmawia także o domowych regułach korzystania z elektronicznej rozrywki i pozytywnych aspektach wspólnego grania. Dla uczestników webinaru przygotowany będzie także pakiet materiałów i porad dotyczących zapewnienia dzieciom bezpiecznego i pozytywnego wykorzystania gier wideo.

Czytaj więcej!

"Problem uzależnień u dzieci i młodzieży – jak je rozpoznać i przeciwdziałać im?”

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Sympatycy Przedszkola nr 80 „Królestwo Maciusia” w Bydgoszczy! W związku z realizacją projektu w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii w 2021 roku – PORPA w Bydgoszczy, zachęcamy Państwa do obejrzenia prezentacji multimedialnej nt. "Problem uzależnień u dzieci i młodzieży – jak je rozpoznać i przeciwdziałać im?”

Czytaj więcej!

Zmiana numeru telefonu zaufania!

Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12.

Czytaj więcej!

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy

W związku ze współpracą z PPIS w Bydgoszczy prezentujemy Państwu informcję przekazane przez PPIS w Bydgoszczy.

Czytaj więcej!

Trzylatek w przedszkolu – słów kilka...

Kochani Rodzice - Wasze pozytywne nastawienie do uczestnictwa Waszego dziecka w życiu przedszkola pomoże mu przetrwać nowe i czasami trudne chwile.

Czytaj więcej!

Profilaktyka chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Szanowni Państwo,
W tym artykule znajdziecie Państwo materiały informacyjne dotyczące realizowanego w naszej placówce programu "Profilaktyka chorób zakaźnych i pasożytnicznych" Program przygotowany i realizowany jest przy współpracy WSSE w Bydgoszczy. Celem programu jest zwiększenie wiedzy rodziców i opiekunów nt. chorób pasożytniczych wieku dziecięcego oraz sposobów ich zapobiegania oraz wyrabianie u dzieci właściwych nawyków w zakresie higieny osobistej.

Czytaj więcej!