Dzień Teatru

Dzień Teatru.

Czytaj więcej!

Metoda Dobrego Startu

Biedronki poznają cyfry 1 i 2 Metodą Dobrego Startu.

Czytaj więcej!

Szukanie wiosny

Biedronki szukały wiosny.

Czytaj więcej!

Biedronkowe slime

W ramach tematu kompleksowego „Jesteśmy samodzielni w kuchni”, grupa Biedronki ćwiczyła motorykę palców przygotowując i bawiąc się slime. Liczyliśmy ilość łyżek mąki i płynu do naczyń umieszczonych w miseczce (proporcja: na 1 łyżkę mąki 2 łyżki płynu do naczyń). Samodzielnie wyrabialiśmy slime najpierw mieszając mąkę i płyn łyżką, a później rękami. Zabawa była super – powstawały ciastka, pączki, pizze, kule i uśmiechnięte buzie. Po zabawie posprzątaliśmy po sobie.
Drodzy Rodzice. Są różne przepisy na robienie slime. Niektóre zawierają piankę do golenia ale bywa że zapach tego preparatu jest zbyt intensywny dla dzieci. Zapach płynu do naczyń nie przeszkadzał noskom naszym Biedronkom, a nawet dzieci uznały go za przyjemny.
Życzę super zabawy w domu z dziećmi.

Czytaj więcej!

Wizyta w Bibliotece

„Gdy lew się wybiera do fryzjera”, to pozycja książkowa, którą zostaliśmy powitani przez panią bibliotekarkę. Poprzez wizyty różnych zwierząt u fryzjera, zostaliśmy wprowadzeni w świat tego zawodu. Pani bibliotekarka pokazała nam przedmioty związane z zawodem fryzjera, rysowaliśmy fryzury, którym dawaliśmy nazwy oraz rozwiązywaliśmy zagadki o różnych zawodach.
Dopełnieniem wiadomości o zawodzie fryzjera było przyklejanie kolorowych włosów z wełny na głowie postaci. Wykazaliśmy się dużą wyobraźnią i kreatywnością w tworzeniu swoich prac.

Czytaj więcej!

Dzień Babci i Dziadka Biedronki

Zapraszany do oglądania występu z okazji Dnia Babci I Dziadka w wykonaniu naszej grupy.

Czytaj więcej!

Wizyta w Bibliotece

Wizyta w bibliotece 14 grudzień

„Zbliżają się Święta
W śniegowej piżamie
Miś zwinięty w kłębek
Chrapie w swojej jamie.”
Tak zaczyna się początek opowiadania pt. „Święta pana Misia”, autorki Karmy Wilson. Jest to krótka wierszowana opowiastka dla dzieci w wieku przedszkolnym, wprowadzająca w czas zbliżających się Świąt. Tytułowy bohater śpi podczas zimowej zawieruchy, kiedy nagle budzą go przyjaciele - leśne zwierzęta. Razem organizują wyprawę po choinkę, gotują świąteczne dania oraz przygotowują ozdoby. To rymowane opowiadanie pokazuje jak ważne jest wspólne świętowanie, ponieważ obecności innych, daje poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Wspólne spędzanie czasu sprawia, że jesteśmy szczęśliwi.
Kolejną atrakcją pobytu było słuchanie i śpiewanie kolęd oraz pastorałek, a także rysowanie wspólnej choinki i dekoracji na niej: bombek, łańcuchów, gwiazdek. Zostaliśmy zachęceni do wypatrywania pierwszej gwiazdki na niebie w Wigilię Bożego Narodzenia oraz wyklejaliśmy Gwiazdę Betlejems

Czytaj więcej!

Jasełka Biedronki

Zapraszamy do oglądania Jasełki 2021

Czytaj więcej!

Wycieczka do Kozielca

W dniu 28.10 Biedronki pojechały do Edukacyjnej Zagrody Wiejskiej w Kozielcu. Tematem wycieczki były zajęcia pt. „Wykopki czas zacząć”. Spotkanie w tradycyjnym gospodarstwie rolnym rozpoczęło się od karmienia zwierząt gospodarskich: królika Filipa, osiołka Olim, owieczki Milutki, kózek Meli, Krzysi i Matołka oraz lamy Felusia i świnki Stefci.

Czytaj więcej!

Dzień Drzewa

Obchodzenie Światowego Dnia Drzewa stało się tradycją w naszym przedszkolu.
Z okazji tego dnia grupa Biedronek uczestniczyła w zabawach w ogrodzie przedszkolnym polegających na wykonywaniu zadań związanych z drzewami. Rozwiązywaliśmy zagadki. Opisywaliśmy korę drzewa i kształt liści. Dowiedzieliśmy się gdzie znajduje się jego korona. Poszukiwaliśmy największego i najmniejszego liścia. Układaliśmy figurę z kasztanów. Na koniec zasadziliśmy i podlaliśmy drzewko - modrzew.
Dzień ten ma uświadomić ludziom, że otaczające nas drzewa są niezbędne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Czytaj więcej!