Krowa #zostańwdomu

Podczas omawiania tematyki związanej z życiem na wsi, zadaniem Słoneczek było zrobienie krowy z papieru według instrukcji nauczyciela. Każda praca jest inna, a tym samym wyjątkowa! Dziękujemy za zaangażowanie i przesłanie zdjęć.

Czytaj więcej!

Victoria i Bruno w „Wesołej nauce” w TVP2 #zostańwdomu

Victoria i Bruno w domu nie próżnują. Sumiennie wykonują zadania wysyłane przez nauczycieli, jednak na tym ich praca się nie kończy. Wspólnie z rodzicami szukają ciekawych pomysłów do nauki przez zabawę w Internecie i TV. Bardzo chętnie wykonują prace plastyczne prezentowane w programie telewizyjnym „Wesoła nauka”. Ich prace zostały docenione i zaprezentowane już niejednokrotnie podczas emisji tego programu! Gratulacje dla Viki i Bruna oraz Ich rodziców!

Czytaj więcej!

Wieś dawniej i dziś #zostańwdomu

Słoneczka na podstawie książki „W gospodarstwie dawniej i dziś” narysowały wieś. Mogła to być wieś z przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości. Prace bardzo nam się podobają!

Czytaj więcej!

Farma #zostańwdomu

Zadaniem słoneczek było zbudowanie farmy – z materiałów z odzysku, plasteliny – wedle uznania. Victoria i Bruno wspólnie zbudowali swoją farmę z klocków. Jagoda do swojej pracy również wykorzystała klocki i plastelinę oraz razem z mamą podpisała wszystkie zbudowane miejsca. Na takich pięknych farmach wszystkie zwierzęta na pewno byłyby szczęśliwe.

Czytaj więcej!

Klasyfikowanie kwiatów #zostańwdomu

"Klasyfikowanie kwiatów" to kolejne zadanie Słoneczek, z którym poradziły sobie doskonale.
Musiały dopasować kwiaty ze względu na kolor ich płatków oraz ułożyć piękne grządki.

Czytaj więcej!

Poznajemy C #zostańwdomu

Słoneczka poznały kolejną literę c,C i wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne, żeby zapamiętać i poćwiczyć pisownię tej litery.

Czytaj więcej!

Prace plastyczne #zostańwdomu

Zadaniem Słoneczek było też pokolorowanie kwiatków, ale to zadanie wymagało trochę skupienia, ponieważ praca musiała być pokolorowana zgodnie z kodem. Jak widać, Słoneczka poradziły sobie z tym rewelacyjnie! Z okazji Dnia Ziemi pojawiły się też prace plastyczne związane właśnie z tym dniem.

Czytaj więcej!

Kwiaty z plasteliny #zostańwdomu

Zadaniem Słoneczek było wykonanie ich ulubionego wiosennego kwiatka z plasteliny.
Wyszły przepiękne róże, krokusy oraz tulipany.

Czytaj więcej!

Jagoda i bańki #zostańwdomu

Jagoda ma wiele pomysłów na kreatywne spędzanie czasu w domu. Jednym z nich było przeprowadzenie eksperymentu „Bańka w bańce”. Efekty widoczne na zdjęciach.

Czytaj więcej!

Prace plastyczne – Victoria i Bruno #zostańwdomu

Viki i Bruno bardzo lubią wykonywać prace plastyczne. Pomysły czerpią z programu emitowanego w TV „Wesoła nauka” oraz z Internetu. Prace są piękne, gratulujemy!

Czytaj więcej!